Data: 28-03-2024

Zasłużeni dla regionu

21 marca 2024 r. wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła odznaczenia państwowe oraz odznaki honorowe zasłużonym mieszkańcom regionu. Uroczystość odbyła się w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Nadane postanowieniem Prezydenta RP Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymały osoby, które wyróżniły się zasługami w działalności na rzecz: społeczności lokalnej, zachowania i upowszechniania dziedzictwa kulturowego, ale też działalnością społeczną i charytatywną oraz wzorowym i wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Uroczystość była również okazją do wręczenia Medalu "Opiekun miejsc pamięci narodowej" i Odznaki Honorowej "Za zasługi dla ochrony zdrowia".

Pani wojewoda zwracając się do wszystkich odznaczonych wyraziła uznanie dla szerokiej działalności wykraczającej poza zwykłe obowiązki, za aktywność społeczną i pełną zaangażowania postawę. "To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłam dziś wręczyć Państwu medale przyznane postanowieniem Prezydenta RP, ale również nadane decyzjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy też Ministra Zdrowia" - mówiła. Po chwili dodała: " Każdy z Państwa jest wyjątkowy. Wszystkim gratuluję odznaczeń, ale też dziękuję za to, że na co dzień swoją postawą, działaniem i aktywnością stajecie się wzorem dla innych. Niech te medale będą takim symbolicznym podziękowaniem za to, co zrobiliście w swoim otoczeniu".

W imieniu odznaczonych osób głos zabrała Ilona Małek, redaktor rzeszowskiego oddziału Telewizji Polskiej, uhonorowana Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność charytatywną i społeczną.

Głos zabrał również Zdzisław Wójcik, wiceprezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu, wyróżniony Odznaką Honorową "Za zasługi dla ochrony Zdrowia" nadaną przez Ministra Zdrowia. "To dla nas zaszczyt i honor. W służbę drugiemu człowiekowi wkładamy nasze serca. Dziękuję bardzo za to, że zostaliśmy dostrzeżeni i uhonorowani. To wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy. Święty ojciec Maksymilian Maria Kolbe - patron krwiodawców w Polsce, powiedział, że "miarą wartości człowieka są jego czyny". Nic dodać, nic ująć" - mówił Z. Wójcik.

Odznaka honorowa "Za zasługi dla ochrony zdrowia" - nie jest to standardowe odznaczenie dla honorowych dawców krwi. Jest niewiele osób, które mogą się poszczycić takim wyróżnieniem. Odznakę nadaje się dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych osiągnięć w zakresie propagowania krwiodawstwa, a przez to ochrony zdrowia ludności.

Uroczystość była dla nas dużym przeżyciem. W imieniu OR PCK w Jarosławiu, którego jestem prezesem dziękuję za możliwość uczestnictwa w tym podniosłym spotkaniu.

Opracowanie Jan Potoniec, zdjęcia Jan Potoniec i archiwum autora


NAJNOWSZE
Święto podkarpackich...
We wtorek, 21 maja 2024 r. w Dubiecku odbyły się...
XIX Święto Fajki -...
Przemyska fajka stała się naszym produktem regionalnym...
SPOTKANIE ZE...
6 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej im....
Odrobina radości
29 maja 2024 r. z okazji Dnia Dziecka, z młodymi...
LICYTACJA DLA...
Zachęcam do licytacji Licytacje dla Grzegorza -...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward